Przygotowanie do druku

Przygotowanie prac do druku offsetowego

 

Mniejsze pliki (do 20MB) można przesłać na nasz adres mailowy: biuro@5media.pl          

 

Prace do druku przyjmujemy w formatach wektorowych lub jako mapy bitowe. Nie przyjmujemy prac w plikach z rozbarwieniami gotowymi do naświetlenia (PRN).           Pliki otwarte przyjmujemy wykonane w programach:

 • Corel Draw (do wersji 12)
 • Photoshop
 • Word
 • Projekt powinien być zapisany w formacie docelowym (np. A4, A5).          

  Wszystkie teksty powinny być zamienione na krzywe, ewentualnie należy osobno dostarczyć czcionki użyte w pracy. W przypadku wykonania pracy w Corel?u można skorzystać z bardzo prostej opcji ?przygotuj do zakładu usług poligraficznych?. Wtedy program automatycznie dołączy do pracy wszystkie użyte czcionki.          

  Mapy bitowe (zdjęcia), tekst, tło i wszelkie rysunki wektorowe powinny być w CMYK.          

  Jeśli tekst ma być czarny, powinien składać się w 100% z koloru czarnego.          

  Jeżeli w pracy występuje grafika, która kończy się równo z krawędzią strony (tzw. grafika na spad) należy dodać 2 mm spadu.          

  Rozdzielczość bitmap powinna wynosić od 300 do 350 dpi.          

  Jeżeli w pracy są świadomie użyte kolory Pantone, należy to opisać w mailu do nas, w przeciwnym wypadku zostaną one przekonwertowane na CMYK.           Jeśli praca została wykonana w innym programie należy nadesłać ją nam w formacie JPG lub TIFF.           Wymagana rozdzielczość pliku to 300 - 350 dpi w formacie 1:1.           Należy pamiętać, iż format takiej pracy powinien być większy o 2 mm (od formatu netto ) z każdej strony z przeznaczeniem na spad. Np. jeśli ulotka po wydruku ma mieć format A4 (210x297 mm) należy przygotować pracę o wymiarach 214x301 mm (te 2 mm z każdej strony zostaną ucięte!).           Przyjmujemy, również prace zapisane w PDF. Teksty zamienione na krzywe. Mapy bitowe 300- 350 dpi, skala 1:1, kolory CMYK.

   

  Oferujemy druk offsetowy średnio i niskonakładowy gazetek, katalogów, folderów, broszur, papierów firmowych, etykiet, ulotek, opakowań, plakatów, afiszy, dyplomów, teczek ofertowych, kalendarzy ściennych, biurkowych i listkowych, zaproszeń, wizytówek, druków samokopiujących i samoprzylepnych.